The Connells-Back To Blue
03:09

The Connells - Back To Blue

  • Ansichten 76
  • Wiederholung im Radio 2
The Connells Back To Blue


Beschreibung und Texte
KUP PŁYTĘ/BUY ALBUM:
http://falami.pl/
http://wsm.serpent.pl/sklep/wyniki.php?typ=7&id_wytworni=1568

Wielki przebój w nowej wersji Holly Blue
Dziś doleciał do sklepów „First Flight", debiutancki album mysłowickiej grupy Holly Blue. Na płycie znalazło się 9 autorskich kompozycji 18-letniej wokalistki i pianistki Sonii oraz producenta i gitarzysty Emila Blanta. Jest też jeden cover. To nowa wersja piosenki „'74 -- '75", wielkiego przeboju amerykańskiej grupy The Connells sprzed 20 lat.
- Wszyscy go znają, każdy wie jak to leci, ale 90 % ludzi nie ma zielonego pojęcia, kto to w ogóle wykonuje. Nie jestem fanem coverów, ale ten numer na tyle się do mnie przykleił, że wmówiłem sobie, że musimy go nagrać na płytę - mówi Emil Blant.
- Ma w sobie coś magicznego, jest ponadczasowy. Powstał zanim się urodziłam, ale mogę się utożsamić się z jego tekstem -- dodaje Sonia.
Dziś premiera singla i towarzyszącego mu teledysku, do którego zdjęcia zrealizowano m.in. podczas trasy z Selah Sue i na koncercie z cyklu Inne Granie w ChCK. Nowa wersja przeboju już bardzo się podoba -- przed tygodniem „'74 -- '75" Holly Blue weszła na pierwsze miejsce Listy Przebojów Radia Katowice i dzielnie trzyma się na szczycie.
Podoba się również płyta, co widać po pierwszych recenzjach:
- To obszerna porcja przemyślanej, starannie zaaranżowanej, poruszającej muzyki, przede wszystkim do słuchania. Pierwszy lot Holly Blue jest na wysokim pułapie. Życzę, by zespół utrzymał go jak najdłużej -- pisze Lesław Dutkowski (onet.pl).
- Płyta bezwstydnie celuje w masową popularność -- Jacek Świąder (Gazeta Wyborcza).
- Holly Blue zdaje się mieć wszystko, czego potrzeba, by wyfrunąć z niezal-pudełka i zaistnieć w świadomości szerszej publiki, nie rozczarowując przy tym
wielbicieli ambitniejszych brzmień: przystępne, ale niebanalne piosenki, ciepły,
ładny głos i ujmującą urodę -- Rafał Rejowski (Aktivist).
- Dzięki takim płytom możemy ostatecznie zapomnieć o jakichkolwiek kompleksach rodzimych produkcji wobec światowej muzyki podobnego gatunku -- Robert Ratajczak (RadioJazzFM).
- Wydawnictwo dowodzi, że można jeszcze nagrać dobrą popową płytę, wolną od banału i plastikowej tandety, wylewającej się na co dzień z komercyjnych stacji radiowych -- Wojciech Żurek (e-splot).

Premiera koncertowa „First Flight" odbyła się w listopadzie 2012, na Europejskich Targach Muzycznych Co Jest Grane, wkrótce potem zespół zagrał trasę koncertową z belgijską gwiazdą Selah Sue.

Zdjęcia do teledysku: Jakub Jóźwicki & Michał Koper, Jacek Raciborski, Nacho Mayals BY Personal Project, Hammock - Mono No Aware - by  David Altobelli.
mehr anzeigen
videoclips

46324

12273212

mehr anzeigen
Radio-Station, wo das Lied klang
Beliebte Lieder
Kommentare
einloggen Anmeldung Passwort wiederherstellen

Speichern Sie Ihre Lieblings-Radiosender und Getriebe, zu Favoriten hinzufügen

Passwort wiederherstellen

Oder geben Sie durch das soziale Netzwerk

Vk Facebook Google+
Anmeldung Войти

Speichern Sie Ihre Lieblings-Radiosender und Getriebe, zu Favoriten hinzufügen

Oder geben Sie durch das soziale Netzwerk

Vk Facebook Google+
Passwort wiederherstellen einloggen
No signal
Radio vorübergehend nicht funktioniert
Wir arbeiten bereits an dem Problem, wir werden dieses Problem bald lösen, aber jetzt können Sie die Suche nutzen
Empfohlen